Ga naar de inhoud
Galerij - 2025

Onderhoud

Midden augustus zijn we begonnen aan het groot onderhoud en de verduurzaming van 38 woningen aan de Galerij in Bergeijk.

In augustus 2025 is Woningbelang, samen met aannemer Knaapen, gestart met groot onderhoud aan 38 woningen in de wijk Galerij in Bergeijk. De werkzaamheden duurden tot eind 2025 en waren erop gericht om de woningen comfortabeler, energiezuiniger én veiliger te maken.

Wat hebben we gedaan?

18 woningen gingen naar De Standaard.

  • Nieuw geïsoleerd dak
  • Extra isoleren van de spouw
  • Gevel: voegwerk, gevelbekleding en raamdorpels
  • Vervangen kozijnen en deuren
  • Mechanische ventilatie plaatsen met CO2 censoren

Bij 20 woningen planmatig onderhoud, omdat het complex op de verkooplijst staat.

  • Extra isoleren van de spouw
  • Gevel: voegwerk gevelbekleding en raamdorpels
  • vervangen kozijnen en deuren begane grond

Duur van de werkzaamheden

Per woning ongeveer 14 dagen buiten en 3 dagen binnen. De werkzaamheden zijn afgerond.

Hoe ziet het proces eruit?

  • Persoonlijk contact: vooraf komt de uitvoerder langs voor een woningopname.
  • Opruimdag: bewoners krijgen hulp om hun woning klaar te maken voor de werkzaamheden.

Huurverhoging?

De onderhoudsmaatregelen aan onze woningen kosten onze huurders niets. Wij betalen altijd alle duurzaamheids- en onderhoudswerkzaamheden. Wel kan het zijn dat de woningen door de verbeteringen in een andere categorie komen. Dat kan invloed hebben op de huur. Dat merkt men pas bij de jaarlijkse huurverhoging. Maar geen zorgen: wij verhogen de huur elk jaar maar een klein beetje en volgens het Sociaal Huurakkoord. Zo blijft wonen betaalbaar.

Door de werkzaamheden krijgen onze huurders een comfortabeler huis en een lagere energierekening. Per saldo betaalt de huurder dus niet meer.

Details

Status Onderhoud afgerond
Waar Galerij in Bergeijk
Aantal woningen 38
Start onderhoud Augustus 2025
Verwachte oplevering Eind 2025
Uitvoerder Knaapen